השימוש באלומיניום לתכנון ריהוט פנים לבית

מבית כלל החומרים המשמשים לבניית פרופילים לריהוט כבד עבור הבית - אלומיניום הוא זה בעל הרשימה המרשימה ביותר של יתרונות. מדובר בחומר גמיש לעיבוד, קל משקל, ובעל עמידות לאורך שנים. למה דווקא אלומיניום ובאילו פרוייקטים ניתן לשלב אלומיניום? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

השימוש באלומיניום בעיצוב הבית

אלומיניום הוא מתכת, והוא מתאפיין בקלות עיבוד וקלות משקל. צפיפות החומר היא כשליש מזו של נחושת או פלדה - מה שהופך את החומר קל לעיבוד וקל משקל. האלומיניום הוא המתכת השישית הכי נוחה לריקוע, והשני בחשילות שלו אחרי זהב (כלומר - האלומיניום נוח לעיצוב, ואינו נוטה להיסדק בתהליך העיצוב). הוא מוליך חשמל איכותי ואינו מגנטי.

 

אלומיניום הוא חומר נפלא לעיצוב וייצור של פרוייקטים בעלי מגע אישי ברחבי הבית. החל מתכנון ייחודי של מסגרות עבור חלונות הבית וכלה הפרוייקט תכנון ארונות הזזה לחדרי המגורים - ניתן להשתמש באלומיניום על מנת להשיג מראה אישי ומעוצב, ועיצוב פונקציונאלי שיחזיק למשך שנים רבות, ואפילו - בעלויות שאינן גבוהות במיוחד.


אלומיניום - חומר גלם נפלא לפנים ולחוץ

איכויות החומר מאפשרות לו להפוך חומר גלם ברירת המחדל עבור פרוייקטים הנדרשים עמידות גבוהה ועיצוב גמיש. האלומיניום משמש לעיצוב של קונסטרוקציות עבור פרגולות וסגירות חוץ, בשילוב חלונות זכוכית, קירוי עץ או תריסים חשמליים. יכולת האלומיניום לשמש כמוליך חשמלי איכותי, מאפשרת שילוב נוח ובטוח של נקודות חשמל בבנייה, כולל בפרגולה או בקירוי החיצוני. קלות המשקל שלו, מאפשרת בנייה שלא תעמיס על המבנה, כמו למשל בפרגולות תלויות או בקונסטרוקציות לחלונות גדולים ובעלי נוכחות. כאמור, אלומיניום אינו נוטה להחליד כלל. עם זאת, חשוב לצבוע את חומר הגלם טרם השימוש בו בחומרים שיקנו לו עמידות מוגברת לאורך שנים בפני חלודה. צבעי האלומיניום המשמשים במפעלים איכותיים הם צבעים בעלי אישורים של מכון התקנים. באלומיניום המשמש עבור ריהוט חוץ, הצביעה הופכת חשובה יותר, ומקנה לאלומיניום עמידות מוגברת במקרים בהם הוא עומד חשוף בפני פגעי מזג האוויר, רוחות וגשמים.


המראה הסופי - מודרני ואורבני

אלומיניום הינו מתכת בעלת ברק אופייני, הנובע מהתחמצנות קלה של השכבה העליונה בלבד. המראה המתקבל הוא מתכתי ובוהק - מתאים במיוחד לטרנד העיצובי האורבני. בשל עדינות החומר, ובעיקר כאשר העיצוב "רזה" ומשאיר מקום לדומיננטיות בשילוב עם חומרים אחרים - ניתן לשלבו באופן אסתטי ומעוצב בשימוש בחומרי גלם נוספים, כמו למשל עץ, זכוכית, או אחרים.