פרגולה לקירוי והצללה של בריכת שחייה - הפתרון האולטימטיבי

ההחלטה על הקמת בריכת שחייה בגינה הפרטית של הבית היא החלטה שיש בה לא מעט נושאים לקחת בחשבון. אין מדובר בבנייה של הבריכה עצמה בלבד אלא בשלל נושאים נוספים והיקפיים שצריך לקחת בחשבון, לבדוק איך משלבים ולבצע הלכה למעשה אם לפני, במהלך או אחרי שהבריכה כבר מוכנה. בשנים האחרונות יש יותר ויותר ביקוש לבריכות שחייה פרטיות, שכן מי שיש לו את האפשרות להקים בריכה בחצר הפרטית מבין את הפוטנציאל שיש בה ואת השדרוג שהיא מביאה איתה לאיכות החיים בבית עבור כל בני המשפחה.

בזכות הביקוש ההולך וגובר אפשר להשיג כיום בקלות שלל אביזרים המשלימים את חוויית השהות בבריכה הפרטית. בריכת שחייה מפיברגלס, למשל, ניתנת לעיצוב והתאמה אישית הן מבחינת הגודל והמידה והן מבחינת העיצוב של הבריכה עצמה. כך אפשר להשקיע מחשבה ולהפוך את הבריכה לחלק בלתי נפרד מהסגנון העיצובי בבית ובגינה. בנוסף – אפשר וכדאי ליצור אמצעי הצללה מעל הבריכה, בעיקר עבור ימי הקיץ שבהם קרני השמש חזקות וגורמות לכך שיהיה פחות נעים לשבות בגינה ובבריכה. נשאלת השאלה – איזה סוג של הצללה יהיה הכי מתאים.

היתרונות של פרגולה כאמצעי קירוי והצללת הבריכה

המחשבה האינטואיטיבית תהיה התקנת קירוי מקומי מעל הבריכה בלבד. אם משקיעים עוד מעט תשומת לב אפשר להבין שפרגולה העשויה מאלומיניום תהיה הפתרון המתאים והנכון יותר, שכן יש לה לא מעט יתרונות. להלן כמה מהם:

  • הפרגולה תהפוך את סביבת הבריכה לאחידה, כלומר אפשר יהיה לשבת בצל ממש ליד הבריכה ולהרגיש שנמצאים באותו אזור של הגינה, ללא הפרדה.
  • פרגולה העשויה מאלומיניום לא תיפגע ממים שניתזים עליה והיא עמידה, חזקה ומתאימה בתנאי מזג אוויר שונים.
  • פרגולת אלומיניום מתאימה מאד לתוספות שונות כמו קירוי צידי שאפשר להרכיב עליה או להסיר על פי מזג האוויר והתחושה של אלה השוהים בחוץ.
  • כיום אפשר להשיג פרגולות שמעוצבות בדיוק כפי שמי שגר בבית רוצה או חולם וכמובן שהן יכולות להתאים לסגנון העיצובי של שאר האלמנטים בבית או בגינה.

איך בוחרים את הפרגולה המתאימה?

כאמור – בריכת שחייה לא מותקנת בגינה ללא אביזרים נלווים נוספים. עניין זה מקבל משנה חשיבות כאשר הגיע הזמן להתאים או לבחור את הפרגולה שהכי תתאים לבריכה. למשל, אם ממקמים ארון שירות בסמיכות לבריכה על מנת להניח בו בגדים נקיים, מגבות או חפצי משחק ובטיחות (כדור מים, משקפות, מצופי יד או סנפירים) – צריך לקחת בחשבון את הגודל שלו על מנת שהפרגולה תכלול גם אותו מתחתיה.

סולם או עמדת התנגבות, שולחן וכסאות – כל אלה מתאימים למיקום מתחת לפרגולה ולכן הפרגולה תצטרך להיות לכל הפחות בגודל של הבריכה – בתוספת של השטח הנוסף הדרוש. כאשר מתייעצים עם איש מקצוע מעולם האלומיניום – אפשר לקבל ממנו הרבה מאד המלצות וטיפים בנוגע למיקום נכון של הפרגולה, בין אם הבריכה כבר מותקנת ובין אם הכוונה היא לבנות את הבריכה בעתיד. ברשותו יש ידע עצום שמגיע מהניסיון רב בעבודות דומות.

בסיום העבודה ולאחר בחירה מושכלת – אין ספק שהגינה תתקבל לא פחות ממושלמת – שילוב מעניין וייחודי של פרגולה ובריכת שחייה פרטית שמתאים בדיוק לבני המשפחה ולא בהכרח יתאימו גם לאנשים אחרים שיש להם בריכות שחייה בחצר. הבריכה תמיד תהיה בצל ובקיץ אפשר יהיה ליהנות ממשבי רוח קלילים ונעימים שייווצרו תחת הפרגולה ויקלו על עומס החום. הבריכה תהפוך למרכז הבילוי וההנאה של כל בני המשפחה.